Home / Sosyal Medya / Twitter şifre skandalında son durum: CEO şifre değişikliği tavsiye ediyor

Twitter şifre skandalında son durum: CEO şifre değişikliği tavsiye ediyor

Twitter, bir karmaşanın şifre sisteminde logların gizlenmiş olmak yerine dahili bilgisayar sisteminde okunabilir bir metinde depolanmasına yol açmasından sonra şifrelerini değiştirmemeleri konusunda 330 milyonu aşkın kullanıcıyı uyardı.

Sosyal ağ, bir blog yayını ve Perşembe öğleden sonra attığı bir dizi tweet’de, sorunu çözdüklerini ve bir iç soruşturmanın neticesinde şirkette çalışanlar tarafından çalınan veya kötüye kullanıldığına dair hiçbir belirti bulunmadığını açıkladı. Yine de, tüm kullanıcıları şifrelerini değiştirmeleri konusunda uyardı.

Twitter CEO’su Jack Dorsey, bir tweet’de “Bu hatayı düzelttik ve herhangi birinin ihlalini veya kötüye kullanıldığına dair hiçbir belirti bulamadık.” Dedi. “Önlem olarak, şifrenizi kullandığınız tüm servislerde şifrenizi değiştirmenizi tavsiye ediyoruz.” dedi.

Şirket, bu durumdan kaç şifrenin etkilendiğini söylemedi.

Açıklama, dünyanın dört bir yanındaki milletvekilleri, ünlüler, Equifax, Facebook ve Uber Technologies’deki bir dizi güvenlik olayından sonra, şirketlerin tüketici verilerinin güvenliği ve saklama teknolojilerini gözden geçirmeleri gerektiğine dikkat çekiyor.

Bir önceki yazımız olan Facebook sizin hakkınızda ne biliyor? Sandığınızdan çok fazlasını! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

About admin

Check Also

Posh Tesla

Posh Tesla’yı Nasıl Alt Edecek? Bu yıl 70’inci yaşını kutlayan Porche, 2022’ye kadar elektrikli otomobil …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open

Close