Home / İnternet / Facebook yaklaşık 60 akıllı telefon üreticisine veri aktardı

Facebook yaklaşık 60 akıllı telefon üreticisine veri aktardı

Facebook sosyal ağı, yaklaşık 60 akıllı telefon üreticisine kullanıcı verilerini gönderdi. Haber, New York Times tarafından yayınlandı. Haberin içeriğine göre 2008 yılından beri Facebook bu konuda 60 akıllı telefon üreticisi ile ortaklık yaptı. Bunlar arasında Apple, Amazon, BlackBerry, Microsoft ve Samsung mevcut. Haberde belirtildiğine göre, şirketlerin bir bölümü kullanıcıların dini, siyasi görüşleri vb. bu bilgileri izin almadan kullanabiliyor.

The New York Times’ın açıklamasına göre, Facebook bu yılın Nisan ayında belirtilen anlaşmalara son vermeye başlasa da, bazıları yürürlükte kalmaya devam ediyor. Sosyal ağ ayrıca şirketlerle olan ortaklığı hakkında bilgi vermiyor. Apple Şirket mevcut anlaşmada kullanılan verilerin uygulamaları geliştirmek için aldıklarını belirtti. Samsung ve Amazon şirketleri bu konu hakkında yorum yapmayı reddetti.

Bir önceki yazımız olan Xiaomi Redmi 6'nın tanıtım tarihi açıklandı başlıklı makalemizde Xiaomi Redmi 6, xiaomi redmi 6 64gb ve xiaomi redmi 6 akakçe hakkında bilgiler verilmektedir.

About admin

Check Also

Posh Tesla

Posh Tesla’yı Nasıl Alt Edecek? Bu yıl 70’inci yaşını kutlayan Porche, 2022’ye kadar elektrikli otomobil …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open

Close