Home / Sosyal Medya / Facebook Hikayelere sesli mesaj fonksiyonu geldi

Facebook Hikayelere sesli mesaj fonksiyonu geldi

Facebook Hikayeler bölümüne geçtiğimiz hafta itibariyle 3 yeni özellik ekledi. Ancak şuan sevinmek için çok erken. Çünkü bu özellikler henüz tümüyle aktif değil. Yeni özellikleri aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Sesli Mesajlar: Kullanıcılar renkli yazı, fotoğraf, çıkartma ve ek metin içeren öykülere sesli mesajlar gönderebilecekler. Böylece, Hikayelerdeki Sesli Mesaj işlevi kullanıcıyı klavyeden bağımsız kılacaktır.

Facebook Kamera Hikayeleri’nde kullanıcı tarafından paylaşılan fotoğrafları ve videoları saklamak için bulut bilişim kullanılıyor. Bu özellik kullanıcıların kendi akıllı telefonlarının dahili bellek hacimlerini kaydetmelerini sağlar. Dünyanın dört bir yanındaki kullanıcıların yeni fotoğrafları paylaşmak için cihazlarındaki eski fotoğrafları silmeleri gerekiyor. Bununla birlikte, bulut hizmeti mevcut hafıza miktarı hakkında bilgilendirilmemiştir.

Hikayeler için Arşiv: Kullanıcılar tarafından paylaşılan ve 24 saat sonra otomatik olarak silinen hikayeler bu arşive giriyor. Bu arşivdeki kullanıcılar kendi Hikaye paylaşımlarını sosyal ağ sayfasında paylaşabilecekler. Benzer bir işlevsellik, Instagram Hikayeleri’nde de mevcuttur. Özellikler test edildikten sonra Facebook, bu yeni özelliklerin tüm kullanıcılar için etkinleştirileceğini açıkladı. Ancak bu konuda net bir tarih vermedi.

Bir önceki yazımız olan Youtube için yeni bir fonksiyon daha: Gizli mod başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

About admin

Check Also

Posh Tesla

Posh Tesla’yı Nasıl Alt Edecek? Bu yıl 70’inci yaşını kutlayan Porche, 2022’ye kadar elektrikli otomobil …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open

Close