Home / Mobil / Apple iOS 12’yi tanıttı

Apple iOS 12’yi tanıttı

Apple, geliştiricileri için WWDC 2018 etkinliğinde yeni bir iOS 12 işletim sistemi tanıttı. Şirkete göre, iOS’un yeni sürümü eski model iPhone’un gücünü artıracak. Örneğin iOS 11’den farklı olarak iPhone 6 Plus modelinde uygulamalar %40, klavye %50, kamera arayüzü ise %70 daha hızlı çaılşacak. Optimizasyona ek olarak, iOS 12 bir dizi yeni özellik de sunuyor.

Apple AR dosyaları göndermek için yeni bir USDZ formatı tanıttı. Geliştiriciler için ARKit 2 aktiftir. Yeni platformda ilk uygulamayı yaratan şirket LEGO idi. Bundan sonra, kullanıcılar gelişmiş bir gerçeklikte 9.99 $ ‘a kadar sanal geliştiriciyi toplayabilecekler. IOS’un yeni sürümünde, kamera aracılığıyla nesnelerin boyutunu belirlemek için Measure uygulaması da yüklenebilir.

IOS 12’de, geliştiriciler fotoğraf arama yeteneklerini geliştirdi. Bundan sonra kullanıcılar etkinlikler, nesneler ve aktiviteler hakkında fotoğraf arayabilecekler. Ayrıca uygulamada “For You” adlı yeni bir klasör var. Bu klasör, Google Fotoğraflar’da olduğu gibi her kullanıcı için şahsi fotoğrafları içerir. IOS 12’nin bir diğer özelliği de, sistemde aynı fotoğrafı bulunanlarla paylaşmayı teklif etmesi.

Bir önceki yazımız olan Otomobil Kullanırken Apple Watch Kullanan Gence Şok Ceza başlıklı makalemizde Apple Watch, apple watch 1 ve apple watch 2 hakkında bilgiler verilmektedir.

About admin

Check Also

Posh Tesla

Posh Tesla’yı Nasıl Alt Edecek? Bu yıl 70’inci yaşını kutlayan Porche, 2022’ye kadar elektrikli otomobil …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open

Close